przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
175852 odwiedzin

O programie

A A A

W dobie gwałtownego postępu techniczno-cywilizacyjnego, który powoduje postępującą izolację człowieka od środowiska naturalnego, zmuszając go do życia w środowisku sztucznym, szczególnego znaczenia nabiera wychowanie zdrowotne. Z wielu nurtów poszukiwań możliwości poprawy stanu zdrowia społeczeństwa jednym z ważniejszych jest kierunek nastawiony na doskonalenie pracy w przedszkolu w taki sposób, aby służyła ona zdrowiu wychowanków. Przedszkole ma znaczący wpływ na rozwój dzieci, na ich zdrowie i przyszłe funkcjonowanie jako dorosłych osobników w społeczeństwie. To tu zaczyna się początek drogi do dorosłości i należy tak dzieckiem pokierować, aby pojęło, jak wielką wartością jest własne zdrowie, o które należy dbać już w dzieciństwie. 

 

 

Nasze przedszkole nr 7 znajduję się w Sochaczewie. Jest to jednopiętrowy budynek z sześcioma salami na poszczególne grupy i dużym zielonym ogrodem. Dookoła przedszkola są osiedla blokowe. Dosłownie kilka kroków od przedszkola jest przychodnia oraz market.

Już od lat w przedszkolu kładziemy duży nacisk na promowanie zdrowego stylu życia. Niestety, jak wynika z naszych obserwacji – nadal za mało. W codziennej pracy borykamy się z problemami: nie jedzenia przez sporą grupę dzieci (szczególnie tych, które od niedawna są pod opieką naszej placówki) warzyw i owoców, a zastępowania ich ogromnymi ilościami słodyczy. 

POSTANOWILIŚMY WDROŻYĆ PODCZAS PRACY I ZABAW Z DZIEĆMI

PROGRAM AUTORSTWA MAŁGORZATY ŁUKAWSKIEJ - WYCHOWAWCZYNI ODDZIAŁU,

ABY NAUCZYĆ PRZEDSZKOLAKI, NA CZYM POLEGA ZDROWY STYL ŻYCIA

 

 CEL GŁÓWNY

Nie tylko nieobecność choroby, ale również stan dobrego samopoczucia zarówno fizycznego, psychicznego, jak i społecznego, to bezpieczeństwo i radosne dzieciństwo, to popularyzacja zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej oraz dbanie o prawidłową postawę ciała.

 

LICZYMY NA TO, IŻ RODZICE CHĘTNIE PRZYŁĄCZĄ SIĘ DO REALIZACJI PROGRAMU

I WSPÓLNIE ZE SWOIMI DZIEĆMI BĘDĄ UCZESTNICZYLI W ZADANIACH I ZABAWACH

PROPONOWANYCH PRZEZ WYCHOWAWCÓW

 

 

DO POBRANIA

ŻYJMY ZDROWO - ZDROWY STYL ŻYCIA PRZEDSZKOLAKA I JEGO RODZINY.docx

kontakt