ZADANIA

REALIZACJĘ ZADAŃ W WARUNKACH DOMOWYCH /RODZICE Z DZIEĆMI, RODZEŃSTWO/

REALIZACJĘ SPOTKAŃ WARSZTATOWYCH on-line Z UDZIAŁEM DZIECI, RODZICÓW

WSZELKI KONTAKT I DZIAŁANIA BEZPOŚREDNIE W BUDYNKU PRZEDSZKOLA

BĘDĄ MOŻLIWE PO ZAKOŃCZENIU OKRESU CZASOWEGO OGRANICZENIA FUNKCJONOWANIA SZKÓŁ I PLACÓWEK

W ZWIĄZKU Z ZAPOBIEGANIEM, PRZECIWDZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM COVID-19,

W RAMACH PROWADZENIA KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

ZADANIE III

• Zadanie warsztatowe - kwiecień

Temat: „Światowy Dzień Książki”

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Zadanie skierowane jest do dzieci i rodziców.

• Zachęcamy do obejrzenia filmu pt.: „Jak powstaje książka?” /film poniżej/ tam zapoznacie się z kolejnymi etapami powstawania książki.

• Teraz już wiecie, z czego składa się książka dlatego możecie wraz z rodzicami w ramach zabawy wykonać własną książeczkę z wykorzystaniem zdjęć, wycinków z gazet wg. własnego pomysłu.W swojej książeczce możecie "opisać" waszą rodzinę umieszczając tam zdjęcia albo stworzyć historyjkę kolorując proponowane przez nas obrazki.

JAK POWSTAJE MIÓD.jpg

KOTEK.jpg

MÓJ PRZYJACIEL.jpg

WAKACJE.JPG

ŚNIADANIE.jpg

• MOŻE KTOŚ Z WAS MA BARDZO DOBRĄ PAMIĘĆ I CHCIAŁBY NAUCZYĆ SIĘ RECYTOWAĆ WIERSZ.

klikni, aby wyświetlić >>> MOLE KSIĄŻKOWE - animacja z ARTPUNKTU - Akcja Wakacje 2014.flv

ZADANIE I

• Zadanie warsztatowe

Temat: „Nasza Mała Biblioteka”

Zadanie skierowane jest do dzieci i rodziców. Uczestnicy mają za zadanie wspólnie w domu zorganizować Małą Bibliotekę Domową wykorzystując książki, które posiadają w domu, podarowane przez rodziców czy nowo zakupione. Nastąpi uporządkowanie książek i ustawienie ich na regale/półce. Dzieci dowiedzą się, jak należy korzystać z biblioteki i jak należy obchodzić się z książkami.

Przykładowe materiały do wykonania zadania poniżej:

ZASADY-KORZYSTANIA-Z-KSIĄŻEK-PLANSZE....pdf

KODEKS DOBREGO CZYTELNIKA.docx

ZASADY KORZYSTANIA Z KSIĄŻEK YouTube

Dowodem wykonania zadania jest nadesłanie zdjęć na podany w zakładce adres e-mail. Zdjęcia zostaną umieszczone na stronie internetowej. Podczas wykonania zadania iczy się własna inwencja. Drodzy rodzice pamiętajcie: DZIECKO POZNAJE ŚWIAT POPRZEZ ZABAWĘ !

ZACHĘCAMY DO WYSYŁANIA ZDJĘĆ NA ADRES: k.grzegorek@mp7.sochaczew.pl

ZADANIE II

• Cykl zadań warsztatowych.

Temat: „Tydzień z Misiem Uszatkiem”

Spotkania rodzinne mające na celu zainteresowanie twórczością Cz. Janczarskiego, podczas których będzie miało miejsce głośne czytanie „Misia Uszatka”.

Materiały do wykonania zadania do pobrania w zakładce poniżej.

Dowodem wykonania zadania jest wykonanie portretu misia (do wyboru poniżej) z wykorzystaniem dowolnej techniki plastycznej oraz nadesłanie pracy na adres przedszkola. Zostanie wykonana wystawa, której zdjęcia zostaną umieszczone na stronie internetowej.

KOLOROWANKI DO WYBORU:

mis uszatek 2.jpg