ZASADY ZAPISU DZIECI DO PRZEDSZKOLI NA DYŻUR WAKACYJNY

Zasady zapisu dzieci do przedszkoli

prowadzonych przez Gminę Miasto Sochaczew

dyżurujących w czasie wakacji.

1. W akcji letniej mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miasto Sochaczew.
  2. Każde dziecko uczęszczające do przedszkola może skorzystać z dyżuru letniego prowadzonego przez wyznaczone placówki przedszkolne w okresie od 1 lipca
    do 31 sierpnia 2020 roku.
  3. Informacje o terminach dyżurów i przedszkolach pełniących dyżur przekazuje rodzicom dyrektor przedszkola, do którego uczęszcza dziecko (ogłoszenie zawiera numery i adresy dyżurujących przedszkoli wraz z terminami trwania dyżurów).
  4. Warunkiem zapisania dziecka na dyżur wakacyjny jest wypełnienie i złożenie
    w przedszkolu macierzystym „Karty zgłoszenia dziecka na dyżur letni” (zał. nr 2) w terminie do 24 czerwca 2020 r. wraz z dowodem opłaty za czas pobytu dziecka w przedszkolu w danym miesiącu.
  5. Wysokość wakacyjnej miesięcznej opłaty stanowi iloczyn liczby dni w danym miesiącu (z wyjątkiem dni wolnych od pracy), kosztu jednostkowego ustalonego
    na podstawie § 2 wymienionej w punkcie 14 uchwały oraz dziennej liczby godzin wykraczających ponad pięciogodzinne bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę.
    Do miesięcznej opłaty należy również doliczyć opłatę za wyżywienie.
  6. Wydawanie i przyjmowanie kart zgłoszenia na dyżur letni odbywa się
    w przedszkolu które pełni dyżur w danym miesiącu.
  7. Jeżeli rodzic zapisuje dziecko na dyżur do więcej niż jednej placówki wypełnia „Kartę zgłoszenia dziecka na dyżur letni” do każdej placówki oddzielnie i składa w przedszkolu, które w danym miesiącu pełni dyżur.
  8. Decyzję o przyjęciu dziecka do przedszkola pełniącego dyżur podejmuje dyrektor
    w oparciu o liczbę miejsc organizacyjnych.
  9. Przedszkole dyżurujące zapewnia bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę
    w godzinach 7.30-12.30, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.
  10. Wysokość i zasady wnoszenia opłat za świadczenia wykraczające ponad czas przeznaczony na bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę ustala się zgodnie
    z obowiązującą Uchwałą Nr XXXIII/369/18  Rady Miejskiej w Sochaczewie z dnia
    27 marca 2018r. w sprawie ustalania wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Sochaczew.Opłaty wnosi się przelewem na wskazane przez dyrektora przedszkola dyżurującego numery rachunków bankowych.
  11. Opłata za żywienie jest naliczana wg. stawki obowiązującej w przedszkolu pełniącym dyżur wakacyjny.
  12. Wszelkie zwroty przysługują rodzicom zgodnie z w/w uchwałami.
  13. Dyrektor przedszkola pełniącego dyżur wakacyjny:
    1. zapewnia odpowiednią liczbę kadry pedagogicznej i personelu administracyjno - obsługowego oraz bezpieczne i higieniczne warunki pobytu dzieci
      w przedszkolu,
    2. informuje pisemnie organ prowadzący o wynikach rekrutacji na dyżur wakacyjny.

DOKUMENT DO POBRANIA:

ZASADY NABORU NA DYŻUR WAKACYJNY.docx  <<< kliknij napis, aby pobrać