ORGANIZACJA PRZEDSZKOLA

• Nasze przedszkole czynne jest od 6:30 do 17:00
  • Spotykamy się z dziećmi od września do czerwca
  • Realizujemy dyżury świąteczne, feryjne i wakacyjne
  • Przyjmujemy dzieci w wieku od 3 do 6 lat. (w uzasadnionych przypadkach możemy przyjąć dziecko młodsze)
  • Liczba dzieci w grupie - 25 osób
  • Dzieci są w grupie mieszanej wiekowo
  • Umożliwiamy chętnym rodzicom lub opiekunom przebywanie w Przedszkolu,
    przez pierwsze dni pobytu dziecka, w celu złagodzenia stresu związanego z okresem adaptacyjnym.

W RAMACH OPŁATY ZAPEWNIAMY:

Realizację podstawy programowej:

• mowa i myślenie
  • dziecięca matematyka
  • edukacja przyrodnicza
  • pedagogika zabawy
  • zajęcia plastyczno-techniczne
  • gimnastyka, ruch (także na świeżym powietrzu)

• Codzienną opiekę wychowawczą nad dzieckiem.
  • Miłą i przyjazną dziecku atmosferę.
  • Wykwalifikowaną i troskliwą kadrę pedagogiczną.
  • Bogaty program codziennych zajęć.
  • Ciekawe zajęcia popołudniowe.
  • Liczne atrakcje w przedszkolu.
  • Gwarantujemy opiekę wykwalifikowanej i kompetentnej kadry pedagogicznej stale podnoszącej swoje umiejętności zawodowe;
  • Program dydaktyczno-wychowawczy dostosowujemy do potrzeb współczesnego dziecka - jest otwarty na indywidualność wychowanka, wspiera jego rozwój w atmosferze miłości, akceptacji i bezpieczeństwa;

OPRÓCZ CODZIENNYCH ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH W PRZEDSZKOLU

W ROKU SZK. 2016/2017 BĘDĄ ODBYWAŁY SIĘ

ZAJĘCIA DODATKOWE:

W zajęciach dodatkowych mają możliwość uczestniczyć wszystkie dzieci uczęszczające do naszego przedszkola - zajęcia są nieodpłatne dla rodziców.  Zajęcia te prowadzą profesjonalni nauczyciele zatrudnieni na umowę o pracę.

Zajęcia z języka angielskiego i rytmiki odbywają się dwa razy w tygodniu po realizacji podstawy programowej. Odbywają się według ustalonego harmonogramu.

PLAN ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

PLAN ZAJĘĆ Z RYTMIKI

zajęcia muzyczne - rytmika

Zajęcia rytmiczno-ruchowe to inaczej zabawy i ćwiczenia, które wyrabiają poczucie rytmu, płynność ruchów, doskonalą koordynację ruchowo-słuchową, rozwijają pamięć i słuch muzyczny. Dzieci uczą się piosenek i tańców, grają na instrumentach perkusyjnych. Prowadzone są we wszystkich grupach wiekowych raz lub dwa razy w tygodniu przez nauczycieli pracujących w naszym przedszkolu.

Trwają 15 minut w grupie maluchów, 20minut w czterolatkach i 30 minut w najstarszej grupie

nauka języka angielskiego

Przedszkole zatrudnia nauczyciela prowadzącego zajęcia z języka angielskiego. Dzieci poznają proste słowa i zwroty z wykorzystaniem piosenek i rymowanek. Nabywają tym samym umiejętność słuchania i  poczucie rytmu.

religia

Zajęcia z religii prowadzone w najstarszej grupie wiekowej, są nieodpłatne dla rodziców. Zajęcia odbywają się podczass realizacji podstawy programowej zgodnie z zatwierdzonym arkuszem organizacyjnym przedszkola, dwa razy w tygodniu, według ustalonego harmonogramu

WSZYSTKIE ZAJĘCIA DODATKOWE SĄ OPŁACANE PRZEZ URZĄD MIASTA SOCHACZEW

ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ OPIEKĘ SPECJALISTÓW:

logopedy

Diagnoza logopedyczna:

Praca nad nieprawidłowościami artykułowania dźwięków mowy pod okiem doświadczonego specjalisty. Zajęcia prowadzone przez logopedę w formie zabawy mają na celu uwrażliwienie dziecka na dźwięk mowy, doskonalenie sprawności ruchowej narządów biorących udział w mówieniu, przygotowanie do nauki czytania.

PLAN ZAJĘĆ Z LOGOPEDĄ

MIEJSKI PUNKT POMOCY

PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNEJ

TEL. 46 862 81 01

ADRES:

GIMNAZJUM NR 2 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI I SPORTOWYMI

im. KRÓLA WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY

W SOCHACZEWIE

UL. STASZICA 106

W PUNKCIE TYM RODZICE MOGĄ UZYSKAĆ POMOC SPECJALISTÓW:

PEDAGOGA SPECJALNEGO, PSYCHOLOGA I LOGOPEDÓW

psychologa i pedagoga

Konsultacje z psychologiem:

W przypadku stwierdzenia problemów natury psychologicznej na życzenie, lub za zgodą rodziców stwarzamy możliwość pomocy specjalisty.

Odbywają się zebrania grupowe rodziców z psychologiem, pedagogiem i pedagogiem specjalnym
oraz konsultacje indywidualne specjalistów z rodzicami i nauczycielami.

Nauczyciele przedszkola współpracują z Poradnią Psychologiczno Pedagogiczną w Sochaczewie

Jesteśmy przekonane, że dzięki pracy takiego zespołu jak nasz,

oraz ścisłej współpracy z rodzicami, z powierzonych naszej opiece dzieci

wyrośnie człowiek otwarty, samodzielny, kreatywny,

dążący wytrwale do sukcesów, umiejętnie pokonujący trudności,

dojrzały społecznie i emocjonalnie, odpowiedzialny.

Nauczcie swoje dziecko, że szczęście nie jest kwestią tego, jak wiele masz,

ale tego, jak wiele jesteś w stanie zrobić z tym, co masz.

Nie kupujcie mu zbyt wiele rzeczy, które będą zagracały jego życie.

kalendarz wydarzeń
marzec 2017
pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
najnowsze zdjęcia