LEGO

A NIEWIELU RODZICÓW WIE, JAK POWSTAŁO PRZEDSIEMBIORSTWO PRODUKUJĄCE JE

NAZWA KLOCKÓW TO SKRÓT UTWORZONY OD DUŃSKIEGO ZWROTU „Leg godt”,

KTÓRY OZNACZA BAW SIĘ DOBRZE

Wielki światowy sukces przyniosły przedsiębiorstwu klocki – cegiełki składane razem za pomocą systemu wypustek i odpowiadających im gniazd, pozwalające na uzyskiwanie wielu możliwych kombinacji połączeń.

Powstało mnóstwo serii:  seria z tematem średniowiecznym i fantastycznym, przedstawiającym rycerzy i zamki, seria obejmująca zestawy klocków, z których można budować pojazdy i scenki z życia mieszkańców miasta, seria w której głównymi bohaterkami są księżniczki Disneya, seria klocków przeznaczona dla małych dzieci w wieku 1 – 5 lat. Klocki i figurki z tej serii są większe od normalnych klocków Lego, co uniemożliwia połknięcie ich, seria związana wieloma filmami, seria pozwalająca na budowanie i programowanie własnoręcznie wymyślonych robotów i wiele, wiele innych. Ludzka i dziecięca pomysłowość nie zna granic.

Klocki są barwne i zachęcają dzieci do zabawy. Uczą myślenia i pomagają w rozwoju manualnym.

NASZE DZIECIAKI WSPÓLNIE MOGŁY BAWIĆ SIĘ TYMI KLOCKAMI

POD KIERUNKIEM PRZEDSTAWICIELA,

KTÓRY ZAPREZENTOWAŁ NAM MOŻLIWOŚCI UŻYCIA TYCH KLOCKÓW

ZGODNIE Z DEWIZĄ „Leg godt”