BAŚNIE POLSKIE

13 LUTEGO 2019r

DZIECI MIAŁY OKAZJĘ PRZYJRZEĆ SIĘ Z BLISKA GRZE AKTORÓW

I ŚWIETNIE BAWIŁY SIĘ UCZESTNICZĄC W PRZEDSTAWIENIU

Wspólnie z aktorami Wrocławskiego Teatru In – Art odbyliśmy prawdziwą podróż w najdalsze zakątki polskich baśni. Spektakl składający się z trzech przedstawień: „Szewczyk Dratewka”, „Żywa Woda”, „Złota Kaczka” zabrał dzieci do źródła, w którym każdy może dostać odpowiedź na pytanie: „Co jest miarą prawdziwego człowieka”. Dobre serce szewczyka Dratewki sprawiło, że zwierzęta przychodzą mu z pomocą w godzinie najcięższej próby. Pewien młodzieniec zdobywa uzdrawiającą wodę dla chorej matki tylko dlatego, że nie ulega pokusom bogactwa i sławy, a ubogi czeladnik w „Złotej Kaczce” odrzuca takie bogactwo, którym nie można się dzielić, w zamian otrzymując proste lecz szczęśliwe życie. Bohaterowie przedstawienia to zwykli ludzie często wystawieni na ciężką próbę. Muszą przeciwstawić się losowi mając jako tarczę tylko samego siebie. Przepiękne lalki, barwne kostiumy i wartka akcja sprawiły, że przedszkolaki były zachwycone!

19.01.2019