"PRZYDASIE"

Wielu rodziców marzy o tym, by ich dzieci były grzeczne, po skończonej zabawie odłożyły zabawki z powrotem na miejsce. Dzieci z kolei marzą o tym, by rodzice dali im więcej swobody, za dużo nie wymagali, pozwolili do woli bałaganić, a co więcej, by bałagan sam, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zniknął później w mgnieniu oka. Czy można w tym wszystkim znaleźć złoty środek?

Przydasie, czyli historia niewielka Guzika z Pętelką to opowieść właśnie o takich dzieciach, które lubią psocić i zostawiać po sobie nieporządek. Jednak każdej nocy przychodzą do nich Przydasie, urocze, małe krasnoludki, które pod osłoną nocy, pomagają w doprowadzaniu do ładu ich pokoju. Historia ta powtarza się co wieczór… Za każdym razem, po przebudzeniu, dzieci są bardzo zadziwione tym, że podczas snu, „ktoś” wszystko posprzątał. Postanawiają w końcu same zadbać o porządek w pokoju, a którejś nocy decydują się same sprawdzić , kto stoi za tym porządkiem.

Spektakl Przydasie, czyli historia niewielka Guzika z Pętelką uczy dzieci odpowiedzialności, poczucia obowiązku, sumienności, rzetelności oraz zachowania pewnej dyscypliny. Przedstawienie uświadamia także rodzicom, że to oni uczą je tego wszystkiego: pilnowania porządku, odrabiania lekcji. Rodzice są, a przynajmniej powinni być, tymi pomocnymi Przydasiami, które w mądry sposób będą wychowywać i kochać swoje dzieci.

Przedszkolaki spotkały Przydasi 8 marca w Sochaczewskim Centrum Kultury i bardzo je polubiły. Niektóre dzieci nawet stwierdziły obecność Przydasi w ich domach. Dzieci zrozumiały także, że nie mogżna nadużywać cierpliwości takich stworków.

To był bardzo pouczający spektakl dla nas wszystkich.

ZAPRASZAMY DO GALERII

22.03.2018