SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

NA STRONIE RZĄDOWEGO CENTRUM LEGISLACJI ZOSTAŁO OPUBLIKOWANE ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA W SPRAWIE GRUP ŚRODKÓW SPOŻYWCZYCH PRZEZNACZONYCH DO SPRZEDAŻY DZIECIOM I MŁODZIEŻY

W JEDNOSTKACH SYSTEMU OŚWIATY ORAZ WYMAGAŃ, JAKIE MUSZĄ SPEŁNIAĆ ŚRODKI SPOŻYWCZE STOSOWANE W RAMACH ŻYWIENIA ZBIOROWEGO DZIECI I MŁODZIEŻY W TYCH JEDNOSTKACH

W trosce o utrwalanie zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci minister zdrowia
26 sierpnia podpisał rozporządzenie Nowe przepisy ograniczą dostęp dzieci do pokarmów zawierających duże ilości składników, których spożywanie nie jest dobre dla zdrowia. Nowe regulacje pomogą przedszkolom, szkołom i placówkom opiekuńczo-wychowawczym w kształtowaniu właściwych nawyków żywieniowych u dzieci i młodzieży.

Jeżeli dziś nie nauczymy dzieci, jak prawidłowo się odżywiać, to za kilkanaście lat staniemy się społeczeństwem otyłych, schorowanych i nieszczęśliwych ludzi. Jeżeli nie wyeliminujemy tej choroby, to nigdy nie dogonimy innych Europejczyków w kategorii jakości i długości życia – czy chcemy, by nasze dzieci żyły krócej o kilkanaście lat niż dzieci w Szwecji, Norwegii albo Francji? A dobrze wiemy, że dorosłym trudno jest zmienić nawyki żywieniowe, utrwalane przez lata  w dzieciństwie i młodości.

To rozporządzenie ma przede wszystkim wymiar edukacyjny. Ma ono nauczyć dzieci, szkoły i rodziny, na czym polega zdrowe i bezpieczne odżywianie. Musimy dać wyraźny sygnał i wyeliminować ze szkoły tłuste, słone i słodzone pokarmy, które są główną przyczyną otyłości.

W NASZYM PRZEDSZKOLU POSTANOWILIŚMY PRZYBLIŻYĆ DZIECIOM ZASADY ZDROWEGO ŻYWIENIA

DZIECI MIAŁY MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICZYĆ W SPOTKANIU Z PANIĄ JUSTYNĄ SOWACKĄ – DIETETYK, KTÓRA SPORZĄDZA JADŁOSPIS
DLA NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

PANI JUSTYNA W PRZYSTĘPNY SPOSÓB WYJAŚNIŁA DZIECIOM,