URODZINY PLUSZOWEGO MISIA

MISIE, JAK WIADOMO, LUBIĄ PRZYTULAĆ SIĘ

I LUBIĄ BYĆ PRZYTULANE PRZEZ DZIECI

A ZWŁASZCZA, PRZEZ "WŁASNE" DZIECI

ŻUCZKI ZAPROSIŁY SWOJE DOMOWE MISIE, ABY POPRZYTULEŁY SIĘ TROCHĘ DZISIAJ!

Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.

Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.

19.02.2019