URODZINY MISIA W SMERFACH

Dzieci mają swoje święto 1 czerwca – Dzień Dziecka
25 listopada swoje święto obchodzą wszystkie pluszowe misie.
Pluszowy miś swą angielską nazwę ,,Teddy” zawdzięcza Theodorowi Roosveltowi, który 100 lat temu był prezydentem Ameryki.

Jego pasją były polowania na niedźwiedzie, które nieustannie śledziła ówczesna prasa – dziennikarze. W 1902 r. pewien sprzedawca zabawek zobaczyła gazecie rysunek, na którym prezydent nie ma ochoty już polować, nie chce skrzywdzić niedźwiedzia.

Stworzona pod wpływem tego rysunku zabawka otrzymała imię Teddy, które jest zdrobnieniem imienia Theodor.

25 listopada jest obchodzony światowy Dzień Pluszowego Misia.

I od 100 lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotności.

SMERFY NIE ZAPOMNIAŁY O SWOICH PLUSZOWYCH PRZYJACIOŁACH I WYPRAWIŁY IM NIEZŁĄ IMPREZĘ

02-12-2016

kategorie galerii